19 April 2011

Around the World #5 - Ancient Rome (Nail Art)

 Some time ago, thanks to GreatDee, I hit on an idea - I will create nail art series with a theme "Around the World"! I love to travel, but I cannot afford it, so I travel in my mind ;) I read travel books, I collect postcards from all over the World, I even study Tourism :) So I decided to invite you for a little nail art trip around interesting countries and regions. From time to time I will take you to another place :) So it's time for our fifth stop, what is...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jakiś czas temu, dzięki GreatDee, wpadłam na pomysł, aby stworzyć serię wzorków o tematyce "Dookoła świata". Kocham podróże, ale nie stać mnie na nie, więc podróżuję mentalnie ;) Czytam książki podróżnicze, zbieram widokówki z całego świata, nawet studiuję Turystykę ;) Postanowiłam więc zaprosić Was na manicure'ową podróż po interesujących zakątkach świata! Od czasu do czasu będę Was zabierać w kolejne miejsca :) Tak więc dziś, piątym już przystankiem w naszej podróży jest...
Well, we had to use a time wehicle and now we are in the... Ancient Rome! Oooh, that tower really doesn't stand too straight... Let's sit down in its shadow and drink a honey wine, it's delicious. Later we are going to see an arena - the Collosseum - I've heart that today is champion's match. I hope that it will be a friendly fight, we aren't Ancient Roman and we don't like to see a lot of blood, right?
OK, I know this manicure isn't too gorgeous... Maybe it was my bad day. I hope you aren't completely disappointed. I have used the following polishes: for a base - Collection 2000 Hot Looks - 32 BMX Bandit, for floor, tower, Collosseum and Roman's skin - Barbra Colour Alike - 12 Cafe Macchiato, for windows, amphora and Roman's hair - Joko Find Your Color - 138 Bronze Secret, and for Roman's clothes - Avon white for french manicure. Just a few this time ;)
Can't wait to take you to another place, cause I'm sure I can paint a next stop much better than this one... Do you wanna see African Safari? :)
Just one more thing - please vote for me (by clicking thumbs up) HERE and help me win a new Bundle Monster set! It's the last day of voting, so I depend on you! Thanks! :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Cóż, musieliśmy użyć wehikułu czasu i tak oto znaleźliśmy się w... Starożytnym Rzymie! Oooj, ta wieża naprawdę nie stoi zbyt prosto... Usiądźmy w jej cieniu i skosztujmy wina z miodem, jest przepyszne. Później wybierzemy się na arenę, Koloseum, słyszałam, że dziś jest potyczka samych czempionów. Mam nadzieję, że to będzie przyjacielska walka, bo nie jesteśmy starożytnymi Rzymianami i nie lubimy oglądać mnóstwa krwi, prawda?
OK, wiem, że ten mani nie należy do najbardziej udanych w tej serii... Najwyraźniej miałam zły dzień... Mam nadzieję tylko, że nie jesteście totalnie rozczarowane. Użyłam następujących lakierów: jako bazy - Collection 2000 Hot Looks - 32 BMX Bandit, do podłogi, wieży, Koloseum i skóry Rzymianina - Barbra Colour Alike - 12 Cafe Macchiato, do okien, amfory i włosów Rzymianina - Joko Find Your Color - 138 Bronze Secret, a do jego łaszków - Avon white for french manicure. Tym razem malutko. ;)
Nie mogę się doczekać kolejnego miejsca, bo jestem pewna, że mogę przedstawić je lepiej niż to powyżej... Chcecie zobaczyć Afrykańskie Safari? :)
I jeszcze jedna rzecz - proszę o głosy na mnie (klik w kciuka do góry) TUTAJ, pomóżcie mi wygrać nowy zestaw płytek Bundle Monster! :) Dziś ostatni dzień głosowania, więc liczę na Was! :)

14 comments:

 1. Głos oddany. Życzę powodzenia w konkursie. Amfora bez zarzutu! :)

  ReplyDelete
 2. I love the pottery on your index finger!

  ReplyDelete
 3. No nieeeee Ty jesteś niesamowita!!

  ReplyDelete
 4. jaki zły dzień? mani jest boski!

  ReplyDelete
 5. Mani bardzo fajny, tylko jak się ma do starożytnego Rzymu krzywa wieża w Pizie? mój umysł blondynki nie ogarnął...

  ReplyDelete
 6. Fajne tylko te przerwy tak wyglądają jakby ktoś tą wieże przepołowił :D Ale ogólnie bardzo ładne, ja frencha nie umiem równo namalować a Ty takie cuda tworzysz :)

  ReplyDelete
 7. I mówiłaś że ja bym to lepiej zrobila?:D chyba zartujesz:* świetnie wyszlo jak zwykle u Ciebie

  ReplyDelete
 8. Anonimie, miałam po prostu na myśli Włochy, choć parę stuleci wstecz :D Wiem, że nie jest to budowla rodem z czasów Koloseum i reszty, ale stylem pasuje, a ja nie miałam weny :P
  Nikki, próbowałam "wyryć" w lakierze te granice między piętrami, łapska mi się chyba trzęsły :P
  Ewalucja, nie doceniasz się ;)

  ReplyDelete
 9. Hi Flower, I loved your blog ... very beautiful and chic! That color looks so nice on your nails, congratulations!
  Kisses
  Andrea

  ReplyDelete
 10. Cudo!!! Ja chcę mieć taki zły dzień, może w końcu coś by mi wyszło :)

  ReplyDelete
 11. blagam o pomoc zakochalam sie w lakierze chanel zloto srebro mirror shine nie chce naklejek koniecznie lakier gdzie moge to dostac???

  ReplyDelete
 12. świetne pomysły na wzorki, wykonanie też super zwłaszcza jeśli chodzi o szczegóły, zapraszam do komentowania moich pomysłów

  ReplyDelete

Thanks for all your comments - you make my day! :)
Please, if you like this post or don't, if you have some advice or different opinion, just let me know in a comment :)

Related Posts with Thumbnails