18 February 2011

TUTORIAL @ Rays Manicure!Hi! Today I want to show you a little and simple tutorial, how to make rays manicure. I saw it on this blog and I HAD to try it as soon as possible ;) This method is for me really ingenious and makes so many possibilities to decorate our nails! So, let's take a look for these steps below:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hej, dziś chcę Wam pokazać krótki i prosty tutorial, jak zrobić "Rays manicure". Widziałam to na tym blogu i MUSIAŁAM wypróbować od razu ;) Jak dla mnie tak metoda jest naprawdę pomysłowa i daje nam mnóstwo możliwości w dekorowaniu pazurków! Spójrzmy więc na "instrukcję" poniżej:

 You have to prepare:
- Holo/glitter polish (light)
- Well covering polish (dark)
- Wallpaper sticky tape (paper)
- Top coat and scissors
~~~~~~~~~~
Musisz przygotować:
- Holo/brokatowy lakier (jasny)
- Kryjący lakier (ciemny)
- Taśmę do tapet (papierową)
- Top coat i nożyczki


Paint your nails with your light holo or glitter.
~~~~~~~~~~~~
Pomaluj pazurki jasnym holosiem albo brokatem.
 Take a wallpaper sticky tape (it should be paper and easy to take it off) and cut it for thin stripes. It could be straight or sharpened, as you prefer.
~~~~~~~~~~~~
Weź taśmę klejącą do tapet (chodzi o to, żeby była papierowa i łatwo się odklejała) i potnij ją na cienkie paseczki - proste albo zaostrzone, jak wolisz.

Place these strips on your nails just like in the picture. Leave some free parts of strips to take it off in one of the next steps.
~~~~~~~~~~~~
Umieść paseczki na paznokciach tak, jak na zdjęciu. Zostaw część pasków wolne, żeby można było je zdjęć w jednym z kolejnych kroków.


Paint your nails with this well covering dark polish. Be careful and fill the spaces around the strips. Don't mind a mess on your cuticles ;)
~~~~~~~~~~
Pomaluj paznokcie ciemnym kryjącym lakierem. Dokładnie wypełnij przestrzenie między paseczkami. Nie zwracaj uwagi na bałagan, jaki robi się na skórkach ;)
Wait until polish will be a little more dry and then peel the stripes off. Then clean your cuticles up - I use a flat short brush dipped with remover. For the end, use a top coat.
~~~~~~~~~~~~
Poczekaj, aż lakier troszkę wyschnie i delikatnie odklej paseczki. Wtedy wyczyść skórki dookoła - ja używam krótkiego płaskiego pędzelka zamoczonego w zmywaczu. Na koniec, użyj top coatu.It's so easy and striking, right? :D I hope you like this short tutorial ;) 
If you will try this method and want to share the effect with us - just send me a photo on orlica91[at]wp.pl :)
~~~~~~~~~~~
To takie proste i efektowne, prawda? :D Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten malutki tutorial. 
Jeśli wypróbujecie tę metodę i będziecie chciały się z nami podzielić efektami, po prostu wyślijcie mi fotki na maila orlica91[at]wp.pl :)

13 comments:

 1. Ja robię taki mani odwrotnie: maluję paznokcie lakierem bazowym a potem robię paski (promienie, jak zwał tak zwał) lakierem do zdobień Wibo z cieniutkim pędzelkiem. Jest jeszcze szybciej:)

  ReplyDelete
 2. Tu chodzi konkretnie o to przebijające holo ;) No i linerem tak ładnie równo nie zrobisz :D

  ReplyDelete
 3. Ale za to nie muszę sprzątać skórek:D Ale rozumiem, o co Ci chodzi. Mani wygląda świetnie btw. Ach, nie posiadam żadnego holoska...

  ReplyDelete
 4. Hehe, tu jak się postarasz to też nie musisz - jak widać ja tylko ciut je pobrudziłam ;)

  ReplyDelete
 5. as far as i know and experience, it is better to remove the tape as soon as possible. if you wait for the polish to dry, it may peel off some polish with :) be careful!

  ReplyDelete
 6. I have tried the both way and I think the best effect is when I take it off after some time. It don't have to be completely dry, but can't be still wet.

  ReplyDelete
 7. Very pretty, this looks great for a party

  ReplyDelete
 8. takie proste a jak bardzo efektowne

  ReplyDelete
 9. thanks for the tutorial
  it's not as difficult as I thought

  ReplyDelete
 10. Super a jakie proste! Kiedyś sobie pokombinuje :)

  ReplyDelete
 11. Musze uzyc ktoregos holo bo podoba mi sie taki sposob:)))

  ReplyDelete
 12. swietny pomysł! :) srerbno - rózniasty lakier mnie urzekł *_*

  ReplyDelete
 13. What a great idea! I have never thought of that! haha I'll try it sometime.

  ReplyDelete

Thanks for all your comments - you make my day! :)
Please, if you like this post or don't, if you have some advice or different opinion, just let me know in a comment :)

Related Posts with Thumbnails