30 July 2010

Kron Liliput - 30 Viola

As I promised, my beloved polish from Germany. I save it as possible, though I never entirely used polish ;) I lovingly talk about it 'beetly', because it looks very similar to beetles that can be found in the forest. Especially I gave the last picture - it is overexposed with flash to show the shimmering particles. You can see it well also in the second picture. The color is dark navy blue, sometimes even blowing in the black. Distributing is great - easy, no streaks, no air bubbles. Dries quickly, is appropriately thick and well covering, but for best results you have to give three layers. It keeps an average of 5-6 days, what for me is quite good result - and I rarely hold on with one polish on the nails so long ;)
I have a request to people who also keep blogs. Could you add my blog to your blogrolls? Of course, repay the same :)
~~~~~~~~~~~~
Tak jak zapowiadałam, mój ukochany lakier z Niemiec. Oszczędzam go jak tylko się da, choć nigdy nie zużyłam lakieru w całości ;) Pieszczotliwie mówię o nim 'żuczkowy', bo wygląda bardzo podobnie do żuczków, które można spotkać w lesie. Specjalnie ostatnie zdjęcie dałam takie - jest prześwietlone flashem, żeby uchwycić mieniące się drobinki. Dobrze widać je też na drugim zdjęciu. Kolor to ciemny granat, momentami wpadający nawet w czerń. Rozprowadza się super - łatwo, bez smug, bez pęcherzyków powietrza. Schnie szybko, jest odpowiednio gęsty i całkiem dobrze kryjący, ale dla najlepszego efektu trzeba dać trzy warstwy. Trzyma się średnio 5-6 dni, co dla mnie jest całkiem niezłym wynikiem - i tak rzadko kiedy wytrzymuję z jednym lakierem na paznokciach tak długo ;)
Mam prośbę do osób, które również prowadzą blogi. Mogłybyście dodać mojego bloga do listy linków, jeśli jeszcze tego nie zrobiłyście? Oczywiście odwdzięczę się tym samym :)

14 comments:

 1. Rzeczywiście żuczkowy! Bardzo mi się ten kolorek podoba mmm :)

  ReplyDelete
 2. Pierwsza dwa też są prześwietlone, baty się należą - jak robisz zdjęcia? Na auto? Jakie masz tryby w aparacie?:>

  ReplyDelete
 3. yh :<
  Jedyny tryb, gdzie jakoś wychodzą to sportowy z makro :< Mam stary kijowy aparat.

  ReplyDelete
 4. a masz tryb w którym ustawiasz przesłonę i ekspozycję? On ma chyba symbol A w aparacie - ustaw wtedy ekspozycję na 0.0, ustaw najnizej przesłonę i migawka sama się ustawi. I nie bedzie się prześwietlać. A jak masz do wyboru jaśniejsze i ciemniejsze zdjęcie to rób ciemniejsze, bo to nie problem rozjaśnić i wyrównać kontrast a z jasnego niewiele zrobisz.

  ReplyDelete
 5. U mnie ma to chyba symbol M - jak manual. Takie same ustawienia miałam jako 'pierwotne', ale po cyknięciu zdjęcia z tym trybem M już chyba jakaś tam różnica jest. Popróbuję przy następnych swatchach, dzięki za rady ;)

  ReplyDelete
 6. ohoho,kolejny świetny lakier ;)
  zaraz dodam Cie do linkow na mojej stronie ;)

  ReplyDelete
 7. sa tryby z symbolami P A S M, masz takie?:D A na manualu wtedy zwracaj uwagę, aby ekspozycja była na 0.0 (ew. możesz dać trochę na minusie). Warto kupić mini statyw (z 10 zł na allegro albo i mniej) i jak masz możliwość wkręcenia w aparat (większość ma) robienia zdjęć ze statywu.

  ReplyDelete
 8. Pierwszy raz stykam się z określeniem "żuczkowy" :D A kolorek cudo!

  ReplyDelete
 9. Sabb, z tych wymienionych mam tylko M i P :D Mówiłam, że to stary aparat :D

  ReplyDelete
 10. O ja!!! Bardzo mi się podoba ten kolor :D

  ReplyDelete
 11. No to na manualnym rób :) ważne aby ekspozycja była na 0.0

  ReplyDelete
 12. to spróbuj dać ciut mniej :) trochę będzie ciemniejsze :)

  ReplyDelete
 13. I'll add you in my blogroll, but how do you do it? x

  ReplyDelete

Thanks for all your comments - you make my day! :)
Please, if you like this post or don't, if you have some advice or different opinion, just let me know in a comment :)

Related Posts with Thumbnails