18 June 2011

My nails need a rescue!

Yup. For this moment my nails are incredibly weak and brittle. To be honest, I don't care about them too much. I paint my nails, remove polish, paint them again. I use the best remover ever - with acetone, BUT with almond oil. Sometimes (one time in a month?) I use some cuticle oil. And of course I always apply a base coat and a top coat, usually with some "healthy" properties, for example Nail Tek Foundation II as the base. But it's all I do for my nails and they just aren't happy. Now they definitely need a therapy.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tiaaa. Na chwilę obecną moje paznokcie są niesamowicie słabe i kruche. Szczerze mówiąc, nie dbam o nie za bardzo. Maluję paznokcie, zmywam lakier, maluję je znowu. Używam ulubionego zmywacza - z acetonem, ale i z olejkiem migdałowym. Czasem (raz w miesiącu?) używam olejku do skórek. I oczywiście zawsze stosuję bazę i topa, zwykle z jakimiś "zdrowymi" właściwościami, np. Nail Tek Foundation II jako baza. Ale to już naprawdę wszystko, co robię dla moich paznokci, więc nie są zbyt szczęśliwe... A teraz zdecydowanie potrzebują kuracji.I decided to buy Rimmel Nail Rescue. I've read a lot of good opinions about this treatment, so I had to try it. It's not cheap (costs about 7$ in Poland, and there are many cheaper treatments), but why not to risk? ;) Producer says "Longer, stronger, harder and more resilient nails in 2 weeks. Reduces chipping and spliting" - well, we will see, I hope :)
~~~~~~~~~~~~~~~~
Zdecydowałam się kupić Rimmel Nail Rescue. Czytałam sporo pozytywnych opinii na jego temat, więc warto spróbować. Nie jest tani (kosztuje 20zł, a jest wiele tańszych odżywek), ale czemu by nie zaryzykować? ;) Producent obiecuje: "Dłuższe, mocniejsze, twardsze i bardziej sprężyste paznokcie w 2 tygodnie. Zmniejszone odpryskiwanie warstw i pękanie" - cóż, mam nadzieję, że się o tym przekonamy :)


Yeah, they are my nails. Pretty, huh? I had to cut them out to zero... I think it was a good idea, if I want to rescue them for real ;) How to use that treatment? Producer says: "First week, day 1, apply 1 coat, day 2 apply a second coat. On day 7 remove the product. Repeat this on the second week. The treatment will be completed after 14 days." - yes, 14 days with no polish on my nails ;(
~~~~~~~~~~~~~~
Tak, to moje paznokcie. Śliczne, co? Musiałam ściąć je na zero i to chyba był dobry pomysł, jeśli naprawdę chcę je uratować ;) Jak używa się tej odżywki? Producent odpowiada: "Pierwszego tygodnia, dnia 1, użyć 1 warstwy, dnia 2 dołożyć drugą. Dnia 7 zmyć produkt. Powtórzyć to w drugim tygodniu. Kuracja będzie kompletna po 14 dniach." - tak, 14 dni bez lakieru na paznokciach ;(
Don't worry, I have a full folder with swatch photos, so my blog will be updated as always ;)
But now please, keep you finger crossed for my therapy - I'll post the effects after 2 weeks.
~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez obaw, mam pełen folder swatchy, więc blog będzie prowadzony jak zawsze ;)
Proszę tylko o trzymanie kciuków za kurację - za 2 tygodnie opublikuję jej efekty.

20 comments:

 1. trzymam kciuki:)
  ciekawa jestem jak się spisze

  ReplyDelete
 2. Stosuję tą odżywkę regularnie jako bazę, oprócz kuracji, którą przeprowadziłam kilka miesięcy temu - widać efekty :) Zrecenzowałam ją u siebie, jeśli byłabyś zainteresowana.
  Mam nadzieję, że u Ciebie również się sprawdzi :))

  ReplyDelete
 3. My nails are in a constant state of rescue. They are horrible! So I do wish you luck!

  ReplyDelete
 4. Ja bym nie wytrzymała 2 tygodni bez lakieru na pazurkach, ale życzę powodzenia i skutecznej kuracji :) Osobiście stosuję odżywkę teflon tuff z sally hansen i u mnie sprawdza się świetnie, paznokcie mi się tak nie łamią i nie rozdwajają a użyta jako baza przedłuża trwałość lakieru :)

  ReplyDelete
 5. Szczerze mówiąc też nie jestem pewna, czy uda mi się wytrzymać te dwa tygodnie. Ale długość paznokci skutecznie zniechęca do ich malowania - nie ma co tu podkreślać kolorem...

  ReplyDelete
 6. jestem ciekawa efektów, będe czekać na wyniki

  ReplyDelete
 7. Zastanawiam się, czy jest sens skracania paznokci w trakcie kuracji. Co myślicie?

  ReplyDelete
 8. I have the same problem, my nails are yellow and brittle so I feel the need to cover that up with more varnish! I hope the product works for you, look forward to the results in two weeks. If it works I may have to buy for myself :)

  ReplyDelete
 9. Hi! I'm sorry about your nails, but it's good that you've found this product! I cross my fingers for it to work!
  I know what it's like to have weak, brittle nails... I've been trough a nail treatment for a week, and it was sooo hard to keep the distance from my polish stash... I was opening my polish bottles watched the perfection of colours.. and closed them back again... :) Pathetic, I know! ;) So, good luck with keeping away from polish!

  ReplyDelete
 10. Cristina, I'm acting just like you ;) I think I'll spend 2 weeks painting my nail art wheels ;)
  Hannah-Lou, I really don't know what to do to make them white again :( They look awful :(

  ReplyDelete
 11. @Orlica

  Sephora and Mavala do some whitening products... But maybe you should wait until after you treatment is over. ;)
  And it seems that citrus (lemon, lime, etc) has a real benefit on yellow nails!

  ReplyDelete
 12. Cristina, I don't have an access to these two brands :( But yes, I have to try lemon after this therapy :) Thank you for your support ;)

  ReplyDelete
 13. Ja też mam straszne paznokcie - efekt karmienia - wiec czekam na rezultatu u Ciebie i może się skuszę na tą odżywke :)

  ReplyDelete
 14. Miejmy więc nadzieję, że kuracja się powiedzie w moim przypadku i będą mogła ją polecić ;)

  ReplyDelete
 15. Orlico dziekuje bardzo:*:)
  Dwa tygodnie jak na kuracje to w sumie nie dlugo, ale dwa tygodnie bez lakieru - moje paznokcie nie moga sobie przypomniec takiej przerwy:D ;)
  Ciekawa jestem czy odzywka pomoze:)

  ReplyDelete
 16. Hmm, Kleo, za co dziękujesz? ^^"

  ReplyDelete
 17. Myślę, że zmienię nieco cykl kuracji. Zamiast 14 dni (2 cykle po 7 dni), zrobię zawrotne 16 dni - 4 cykle po 4 dni. Jakoś nie wierzę, że odżywka, którą mam na paznokciach przez bite 7 dni cały czas działa tak samo. Może więc lepiej będzie nieco zintensyfikować tryb kuracji ;)

  ReplyDelete
 18. jaki przebieg koracji ???

  ReplyDelete
 19. Końcówka. Do piątku jeszcze mam odżywkę, potem wreszcie mogę malować ;)

  ReplyDelete

Thanks for all your comments - you make my day! :)
Please, if you like this post or don't, if you have some advice or different opinion, just let me know in a comment :)

Related Posts with Thumbnails