13 September 2010

Let's add some lavender!

Well, I'm afraid it's the unsuccessful experiment - again. I believed that I'm able to do something delicate and nice with a brush, but I think it's still too big - so I HAVE to buy some professional stuff. The base polish is Collection 2000 Hot Looks - 31 Spangles. The green line is made with Essence Crazy about Colors - 03 Crazy me, and the purple 'things' with LA Girls Matte - Matte Plum. From the distance, this manicure looks really nice... But not with this zoom ;) What do you think?
~~~~~~~~~~
Cóż, obawiam się, że to kolejny nieudany eksperyment. Myślałam, że będę w stanie zrobić coś ładnego i delikatnego pędzelkiem, ale chyba nie ma szans z tak grubym - muszę kupić coś drobnego, 'profesjonalnego'. Baza to Collection 2000 Hot Looks - 31 Spangles. Zielona linia to Essence Crazy about Colors - 03 Crazy me, a fioletowe 'cosie' - LA Girls Matte - Matte Plum. Z daleka wygląda to całkiem nieźle, ale z takim zoomem... Niezbyt... ;) Prawda?

3 comments:

 1. so cute :)

  my blog
  www.hayallergercekolsa.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. na pierwszy rzut oka jest ok, dopiero jak sie przyjrzeć ... ;)chyba najlepiej wyszło na kciuku, ale tak jak napisałaś, spróbuj z lakierami do zdobień, efekt będzie pewnie lepszy :)

  ReplyDelete
 3. Przede wszystkim pędzelek muszę lepszy kupić, albo lakier z rapidografem ;) Ale na razie mam szlaban, bo sporo ostatnio kupiłam :D

  ReplyDelete

Thanks for all your comments - you make my day! :)
Please, if you like this post or don't, if you have some advice or different opinion, just let me know in a comment :)

Related Posts with Thumbnails